Turhal’da eş zamanlı tefecilik operasyonu!

Nurhan İÇMEZ / TOKAT HABER

TOKAT (İGFA) – Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından tefecilik ve tehdit hatalarına yönelik Turhal’da yapılan eş vakitli operasyonda 9 kuşkulu yakalandı. Adliyeye sevk edilen 5’inden 4’ü tutuklandı
Tokat’ın Turhal ilçesinde “Tefecilik, Tehdit, 6136 SKM” kabahatlerini işledikleri anlaşılan ve haklarında yürütülen projeli belge kapsamında 62 olaya karıştıkları tespit edilen 9 şüpheliye yönelik Tokat KOM Şube takımları tarafından 5 Mart’ta eş vakitli operasyon düzenlendi.

TAPU, SENET VE BORÇ DÖKÜMANLARI ELE GEÇİRİLDİ
Operasyonda 9 kuşkulu yakalandı. Orta yakalamalarda ve yapılan aramalarda; 3 adet tapu, 1 adet senet, 1 adet ipotek senedi, Türlü sayıda borç/alacak dokümanları, 2 adet ruhsatsız tabanca, 29 adet fişek, 1 adet tabanca sürgü kapağı, 1 adet tabanca iğnesi, iğne tutucusu, iğne yayı, 2 adet şarjör ele geçirildi. Ayrıyeten kabahat gelirleri ile uğraş kapsamında tüm taşınır/taşınmaz ve mevduat varlıklarına el konuldu.
ADLİYEYE SEVK EDİLEN 5 ŞÜPHELİDEN 4’Ü TUTUKLANDI
Tamamlanan süreçlerin akabinde 4 kuşkulu Tokat KOM Şube Müdürlüğünden salıverilirken, gözaltına alınan 5 kuşkulu ise 8 Mart’ta Turhal Adliyesine sevk edildi. 5 şüpheliden E.A. İsimli Denetim kararıyla hür bırakılırken, F.A.,D.A.,A A. ve F.A. ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir