Mostafa Mohamed şov sürüyor! Nantes’ı sırtladı

Galatasaray ‘a 2020-2021 dönemi devre ortasında gelen ve yarım dönemde şahane performans sergileyen Mostafa Mohamed, sarı-kırmızılılardaki bir sonraki döneminde beklentilerin altında kalmıştı. Dönem başında da yeni bir yapılanmaya giden Cim Bom, Mısırlı oyuncuyu 5.75 milyon euro satın alma opsiyonuyla Fransız takımı Nantes’a kiralamıştı.

Karabağ ile yarışıyorlardı

24 yaşındaki futbolcu, Nantes performansıyla sarı-kırmızılı camiayı adeta kıskandırıyor. Galatasaray’ın golcüleri skor sorunu çekerken Mostafa Mohamed ise gollerine devam ediyor. UEFA Avrupa Ligi’nde G Kümesi’nde uğraş eden Fransız takımı, Azerbaycan temsilcisi Karabağ ile Kupa 2’de kalma yarışı veriyordu.

Mohammed attı ve attırdı

Gecenin maçlarında Nantes, Olympiakos deplasmanına konuk olurken, Karabağ da Frankfurt’u ağırladı. Sarı-yeşilliler, Yunan takımını Mostafa Mohamed’in bir gol atıp, bir de asist yaptığı müsabakada 2-0 devirdi. Karabağ ise Frankfurt’la 1-1 berabere kaldı.

1 puan farkla yoluna devam etti

Bu sonuçların akabinde Freiburg kümesi 14 puanla önder tamamladı, Nantes 9 puanla ikinci olup UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna devam etti. Karabağ 8 puanla Konferans Ligi bileti aldı, Olympiakos 2 puanla son sırada kaldı. Fransız takımını taşıyan Mohamed ise bu dönem 21. maçında 7 gol, 4 asiste ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir