Goldman Sachs 4 bine yakın kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

 ABD’nin büyük bankalarından Goldman Sachs‘ın karlılık maksatlarını tutturmak emeliyle 4 bine yakın çalışanını işten çıkarmayı planladığı bildirildi.

ABD merkezli haber sitesi Semafor’da yer alan habere nazaran, banka genelindeki yöneticilerden, düşük performans gösterenleri belirlemelerinin istendiği belirtildi.

Goldman Sachs’ın karlılık amaçlarını tutturmak hedefiyle 4 bine yakın çalışanını işten çıkarmayı planladığı kaydedilen haberde, bunun gelecek yılın başlarında iş gücünde yüzde 8’e varan bir kesintiye yol açabileceği aktarıldı.

Goldman Sachs Üst Yöneticisi (CEO) David Solomon’un şubatta belirlediği karlılık gayesinin gerisinde kaldığı belirtilen haberde, bankanın ferdi bankacılık teşebbüsü Marcus ile ziyan ettiği bilgisi verildi.

Haberde, Goldman Sachs’ın planladığı işten çıkarmanın boyutunun, piyasadaki gerileme sırasında çok sayıda çalışanını işten çıkaran Citigroup ve yaklaşık 200 kişinin işine son veren Barclays üzere başka Wall Street şirketlerine nazaran çok daha büyük olduğu aktarıldı.

Salgın devrinde çok sayıda kişiyi işe alan Goldman Sachs’ın çalışan sayısı, bu yılın 3’üncü çeyreği prestijiyle 49 bine ulaşmıştı. (AA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir